طراحی سایت دیجیتال مارکتینگ پلتفرم حافظ

لوگو پلتفرم حافظ

پلتفرم حافظ، ارائه صفر تا صد خدمات دیجیتال مارکتینگ حرفه ای برای همه کسب و کارها

مشاوره تلفنی (رایگان): 02191015373

نحوه کار ربات های گوگل برای سئوی سایت

گوگل یکی از راحت ترین و کاربردی ترین راه ها برای رسیدن به یک هدف خاص به صورت آنلاین است و Googlebot در این زمینه نقش اصلی را دارد. ربات گوگل که با نام های خزنده و یا عنکبوت نیز شناخته می شود، وظیفه این را دارد که صفحات وب سایت ها را بررسی کند و آمار کلی را به گوگل اعلام کند.

این ربات وظایف زیادی دارد ولی به دو مورد از مهمترین وظایف آن در سایت پلتفرم حافظ اشاره شده است:

  1. جدیدترین وب سایت ها که اجازه کراول کردن آن را داشته باشد را پیدا کرده و عمل اینکدس را بر روی آن ها انجام می دهد.

  2.  اطلاعات جدید مربوط به بروزرسانی های صفحات را پیدا کرده و دیتابیس گوگل را آپدیت می کند.

این یک روند بدون توقف است. ربات گوگل از صفحه ای به صفحه دیگر در وب سایت ها سفر کرده و هر لینکی که پیدا می کند را بررسی کرده و اطلاعاتی که در طول این مسیر به آن می رسند را ذخیره می کند؛ البته این یک پروسه خودکار است. تمامی این مسیرها برای ربات گوگل به صورت کاملا شناخته شده می باشند. این مسئله می تواند مهم ترین دلیل بهینه سازی سایت شما برای موتور جستجو باشد.

برای اینکه گوگل جستجوگران را به سمت وب سایت شما بکشاند، گوگل به دو چیز نیاز دارد:

  1. در وهله اول گوگل باید محتوای شما را شناسایی کند.
  2.  گوگل باید بداند که شرایط جستجو شما به چه شکل است و می خواهید کدام محتوای شما شناسایی نشود.

ربات های خزنده گوگل فقط وظیفه انتقال اطلاعات صفحات وب سایت ها به گوگل را دارند. اگر این اطلاعات به صورتی تنظیم شده باشد که به درستی به گوگل ارائه شود، گوگل رتبه بندی وب سایت شما را ارتقا خواهد داد. وظیفه طبقه بندی و رتبه دادن به محتوای شما کار خود گوگل است و خزنده ها در این جریان دخل و تصرفی ندارند. بنابراین، ربات گوگل تاثیر بسیار زیادی بر تعداد بازدیدکنندگان سایت شما دارد. اگر به دنبال بازدیدکنندگان جدید و همچنین افزایش آن ها هستید، باید وب سایتتان را بر اساس رفتارهای ربات های خزنده گوگل تنظیم کنید و بدانید که این خزنده ها دقیقا به دنبال چه چیزی هستند. شما باید با استفاده از تکنیک های بهینه سازی سایت، به Googlebot نشان دهید که چه مسیرهایی را طی کند و به چه مواردی دسترسی داشته باشد. همین طور ابزار سرچ کنسول نیز به شما کمک می کند با بررسی آن در طول مدت مشخص راحتتر گوگل بات را بشناسید. مواردی مثل لینک های نوفالو و دیگر تکنیک های لینک سازی وب سایت نیز برای شما می تواند کاربردی باشد. و اگر نیاز به مشاوره دارید میتوانید با کارشناسان واحد فنی پلتفرم حافظ در ارتباط باشید و از خدمات با کیفیت این مجموعه بهره مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *