طراحی سایت دیجیتال مارکتینگ پلتفرم حافظ

لوگو پلتفرم حافظ

پلتفرم حافظ، ارائه صفر تا صد خدمات دیجیتال مارکتینگ حرفه ای برای همه کسب و کارها

مشاوره تلفنی (رایگان): 02191015373

همه چیز در رابطه با مجوز اینماد برای سایت

اگر یک فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کرده‌اید، برای جلب اعتماد مشتریان و استفاده از درگاه مستقیم بانک، باید نماد اعتماد الکترونیکی دریافت کنید. ای‌نماد توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای مدت دو سال صادر می‌شود و پس از آن نیز می‌توانید برای تمدید آن اقدام کنید. برای دریافت اینماد سایت، باید با احراز شرایط و ارائه مدارک، ثبت نام نماد اعتماد الکترونیکی را در سامانه انجام دهید و پس از تایید، لوگوی نماد اعتماد در پایین سایت نمایش داده می‌شود. حال باید به این موضوع بپردازیم که برای داشتن این نماد باید چه شرایطی را داشت؟ در ادامه این مقاله از سایت پلتفرم حافظ مهم ترین و اصلی ترین شرایط را شرح خواهیم داد و توجه داشته باشید که باید همه این موارد را در وب سایت خود اعمال کنید تا این نماد به شما تعلق گیرد.

فروشگاهی بودن سایت شما

اولین و مهم ترین شرطی که وب سایت شما برای دریافت اینماد باید داشته باشد، فروشگاهی بودن آن است و همانطور که گفتیم مهم نیست که چه چیزی در وب سایت خود می فروشید. لازم به ذکر است که شما برای وب سایت های دیگر نمی توانید از اینماد استفاده کنید، پس به دنبال آن هم نباشید.

اطلاعات محصول را ذکر کنید

محصولی که در وب سایت خود قرار می دهید، باید با مشخصات کامل باشد. به عنوان مثال نام محصول را به همراه قیمت آن ذکر کنید. این موضوع به تنهایی باعث می شود که مشتری ها به فروشگاه شما اعتماد بیشتری داشته باشند.

صاحب امتیاز دامنه

یکی از مهم ترین شرایطی که باید برای دریافت اینماد داشته باشید، این است که نام دامنه سایت شما به نام شخصی باشد که مالک وب سایت است. همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم برای آن که اینماد داشته باشید، باید این شرایط را به طور کامل داشته باشید.

مراحل دریافت اینماد

حال که در رابطه با شرایط داشتن اینماد مطلبی را بیان کردیم، لازم است که اطلاعاتی را در رابطه با مراحل دریافت اینماد بیان کنیم. به این موضوع توجه داشته باشید که اگر از یک وکیل یا کارشناس متخصص و با تجربه بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد، احتمال موفقیت شما بیشتر خواهد بود و آسودگی خاطر بیشتری هم خواهید داشت.

در سامانه اینماد ثبت نام کنید

به این موضوع مهم توجه داشته باشید که برای ثبت نام در این سامانه باید در ابتدا مشخص کنید که مالکیت وب سایت شما با یک شخص حقیقی است یا یک شخص حقوقی (یک شرکت) این وب سایت را مدیریت می کند. لازم به ذکر است که در هر دو صورت می توانید برای داشتن اینماد اقدام کنید و تفاوتی در این موضوع وجود ندارد.

پنل کاربری خود را تکمیل کنید

بعد از آن که در سامانه ثبت نام کردید، یک شناسه کاربری و رمز عبور خواهید داشت که با استفاده از آن می توانید به پنل کاربری خود وارد شوید. توجه داشته باشید که در این پنل باید یک سری اطلاعات را تکمیل کنید و البته در تکمیل اطلاعات خواسته شده هم دقت بسیاری داشته باشید، زیرا اهمیت بالایی دارند.

لازم به ذکر است که در این مرحله باید یک سری از مدارک را در سامانه مذکور بارگذاری کنید. در این قسمت باید شماره تلفن خود را هم وارد کنید، این کار برای احراز هویت شما اهمیت بالایی دارد.

دامنه سایت را وارد کنید

در قسمتی که باید کسب و کار خود را وارد کنید، دامنه وب سایت فروشگاهی خود را وارد کنید، توجه کنید که آدرس صحیح را وارد کنید.

 مراحل فوق را چک کنید

بعد از آن که یک بار دیگر با دقت موارد بالا را بررسی کردید، آن را ارسال کنید و منتظر باشید تا کارشناس های مربوطه وب سایت شما را بررسی کنند. توجه داشته باشید که در این زمان عملا هیچ کاری نمی توانید انجام دهید و فقط باید منتظر باشید. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که شرایط گفته شده در بالا را به طور دقیق رعایت کنید، مدارک خود را با دقت بارگذاری کنید و فرم های مربوطه را هم به طور صحیح و دقیق تکمیل کنید، در این حالت دیگر نگرانی بابت این موضوع نخواهید داشت.

اهمیت دریافت اینماد

اعتبار بیشتر وب سایت                                                                                  

این موضوع را قبول کنید که هنوز بسیاری از افراد نگرانی هایی بابت خرید اینترنتی دارند و اگر به دنبال راهی هستید که اعتبار وب سایت فروشگاهی خود را افزایش دهید، باید داشتن اینماد را جدی بگیرید، در غیر این صورت افراد کمی به فروشگاه اینترنتی شما اعتماد می کنند و البته این موضوع هم کاملا طبیعی ست.

امنیت خرید را افزایش دهید

بسیاری از آن هایی که از خرید اینترنتی فراری هستند، بابت امنیت خرید خود نگران هستند، یعنی بابت این موضوع نگرانند که اطلاعات بانکی آن ها توسط افراد سودجویی افشا شده و در نهایت حساب بانکی آن ها خالی شود، با داشتن اینماد به مشتری ها و کاربران خود این اطمینان را می دهید که بابت این موضوع نگران نباشند.

همکاری با شرکت های معتبر

خوب هنگامی که یک فروشگاه اینترنتی دارید، طبیعتا به دنبال راهی هستید که محصولات خود را افزایش دهید و سود مالی بیشتری داشته باشید. شاید برای شما جالب باشد که شرکت های معتبر و بزرگ تنها در صورتی با یک وب سایت فروشگاهی همکاری می کنند که این فروشگاه اینماد داشته باشد، پس دریافت اینماد را جدی بگیرید، زیرا برای ادامه فعالیت های خود به آن نیاز خواهید داشت.

گارانتی

یکی دیگر از مواردی که مشتری های فروشگاه های اینترنتی بابت آن نگران هستید، این است که اگر به هر دلیلی (دلیل منطقی) از کیفیت محصول خریداری شده راضی نبودند، آیا روشی برای برگرداندن پول آن ها وجود دارد؟ در صورتی که یک وب سایت اینماد داشته باشد، شما می توانید برای برگرداندن پول خود اقدام کنید. البته توجه داشته باشید که در این حالت باید یک دلیل منطقی داشته باشید، به عنوان مثال جنس محصول آن چیزی نباشد که در وب سایت ذکر شده است و…

اینماد (نماد اعتماد) چیست؟

اولین موضوعی که باید به آن بپردازیم یک تعریف کلی و جامع از اینماد است. اینکه اصلا بدانیم اینماد چیست؟ در مطالب بالا گفتیم که اینماد در حقیقت همان نماد اعتماد الکترونیکی ست که سایت های مختلف دارند. البته به این موضوع مهم توجه داشته باشید که سایت های فروشگاهی به اینماد احتیاج دارند. اگر چه خرید های اینترنتی مزیت های بسیاری را برای هر دو طرف فروشنده و خریدار به دنبال دارد، اما نباید از این موضوع هم غافل شویم که تعدادی هم از طریق همین سایت های اینترنتی و فروش محصول از مشتری های خود کلاهبرداری می کنند، اطلاعات حساب بانکی را نگه می دارند یا محصولاتی با کیفیت پائین تر از آن چه ادعا می کنند در سایت خود به فروش می رسانند. در این حالت این سوال پیش می آید که چطور می توانیم به یک سایت فروشگاهی اعتماد کنیم و خریدهای خود را از آن جا انجام دهیم؟ در پاسخ باید بگوییم که بررسی اینماد در یک سایت یکی از بهترین کارهایی ست که می توانید مطمئن باشید که سایت مورد نظر شما معتبر است یا خیر!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *