طراحی سایت دیجیتال مارکتینگ پلتفرم حافظ

لوگو پلتفرم حافظ

پلتفرم حافظ، ارائه صفر تا صد خدمات دیجیتال مارکتینگ حرفه ای برای همه کسب و کارها

مشاوره تلفنی (رایگان): 02191015373

انواع سئو و راهکارهای بهبود رتبه سایت در گوگل

همانطور که می دانید سئو یکی از اقداماتی است که هر سایت و فروشگاه اینترنتی برای دیده شدن، به آن نیاز دارد. در این مقاله از سری مقالات پلتفرم حافظ، قصد داریم شما را با مفهوم و انواع سئو آشنا کرده و راهکارهایی که می تواند منجر به بهبود رتبه سایت در گوگل و موتورهای جستجوگر شود را توضیح دهیم. به طور کلی کلمه‌ی SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است که می‌توان آن را به بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ترجمه کرد. امروزه واژه سئو در فارسی بسیار رایج شده و حتی گاهی ترکیب‌های اضافی و توصیفی و عبارات فعلی (مانند بهبود سئو، سئو کردن، سئو سازی) را نیز با آن می‌سازند و به‌کار می‌برند. به عبارت دیگر، هدف از یک سئوی حرفه ای سایت و فروشگاه، این است که هنگام جستجوی کاربران در گوگل و سایر موتورهای جستجو، این موتورها رتبه‌ی بهتری را به مقاله‌ها و محتوای یک سایت اختصاص دهند.

سئوی حرفه ای سایت و فروشگاه اینترنتی الزامیست؟

هر سایت و فروشگاه اینترنتی برای اینکه به مخاطب واقعی نمایش داده شود، نیاز هست سئوی حرفه ای داشته باشد و درواقع ورودی های واقعی از گوگل و موتورهای جستجو به خود جذب کند. اگر چه به نظر نمی‌رسد تاکید بر اهمیت SEO چندان ضروری باشد،‌ اما بد نیست مروری به برخی آمارهای منتشر شده درباره موتورهای جستجو داشته باشیم‌. طبق آمار رسمی، مردم جهان روزانه بین ۶ تا ۷ میلیارد بار برای رفع نیازهای خود، از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند. هفتاد تا هشتاد درصد جستجوگران، به لینک‌هایی که به صورت تبلیغ (با پرداخت پول) توسط موتورهای جستجو از جمله گوگل، نمایش داده می‌شوند، نگاه نمی‌کنند. کسی که از طریق کلیک کردن روی لینک در موتور جستجو وارد فضای آنلاین شما می‌شود، در مقایسه با کسی که شما برای بازاریابی به سراغ او رفته‌اید، برای تبدیل شدن به یک مشتری هزینه‌ی کمتری خواهد داشت. جستجو بر روی موبایل طی سال‌های اخیر همواره روندی افزایشی داشته و از سال ۲۰۱۵ به بعد، سرچ موبایل از سرچ دسکتاپ بیشتر شده است. همچنین در حال حاضر، سهم دسکتاپ در میان ابزارهای اتصال به اینترنت در سطح جهان کمتر از ۵۰ درصد است و تحقیقات و تجارب پلتفرم حافظ نیز نشانگر معیار سنجش گوگل در زمینه استفاده راحت کاربران از سایت توسط گوشی موبایل می باشد.

مؤلفه های مهم در سئو سایت و فروشگاه اینترنتی

انواع سئو و بهترین روش سئو سایت

چهار نوع اصلی از سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو وجود دارد که همه آنها به شما کمک می کند که در نتایج جستجو بهتر دیده شوید:

سئو کلاه سفید (White Hat SEO)

تکنیک های سئو کلاه سفید به شدت به دستورالعمل های موتور جستجو پایبند است. آنها به احتمال زیاد از تغییرات الگوریتم های آینده تأثیر منفی نگیرند، زیرا شما بر اساس قوانین بازی می کنید. بدست آوردن نتیجه بیشتر طول می‌کشد، زیرا شما از تقلب و مسیرهای میانبر اجتناب می‌کنید اما سئو کلاه سفید، ریسک کمتری را به همراه دارد و در طول زمان، ارزش، ماندگاری و پایداری دارد. پلتفرم حافظ به عنوان یک شرکت معتبر سئو و بازاریابی محتوا، در بیشتر سفارش های مشتریان، از تکنیک کلاه سفید استفاده می‌کند که شامل نوشتن مطالب مرتبط و مفید برای مخاطب، ترفیع و تبلیغ کردن محتوا در شبکه های اجتماعی، استراتژی سئو، تحقیقات کلمه کلیدی، سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال و بک لینک طبیعی می باشد.

سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO)

سئو کلاه سیاه از شیوه هایی بر خلاف رهنمودهای موتور جستجو استفاده می‌کند، بنابراین آنها این ریسک را به همراه دارند که وب سایت و یا محتوای شما از نتایج جستجو حذف شود. سئو کلاه سیاه شما را سریعتر به جایگاه مورد نظرتان می‌رساند. این کار معمولا ارزان تر است؛ زیرا شما در حال حرکت در مسیری بر خلاف قوانین گوگل وبمستر هستید. در واقع، بسیاری از روش های کلاه سیاه به طور خاص در دستورالعمل ها به عنوان کارهایی بیان شده اند که نباید انجام دهید. سئو کلاه سیاه به سرعت ارزش به وجود می آورد، اما خطر زیادی دارد چون این ارزش نمی‌تواند و نخواهد توانست پایدار بماند. از جمله روش هایی که در سئو کلاه سیاه استفاده می شود می توان به پر کردن صفحه با کلمات کلیدی یا پنهان کردن آنها، سرقت ادبی، خرید بک لینک، محتوای کپی شده، پنهان کردن متن یا (Cloaking) و تکنیک PBN یا شبکه بلاگ شخصی اشاره کرد.

سئو کلاه خاکستری (Gray Hat SEO)

سئو کلاه خاکستری بین تکنیک های کلاه سیاه و کلاه سفید قرار دارد زیرا تاکتیکها و تکنیکهای آن معمولا در دستورالعمل گوگل نیست. شما باید در مورد اتخاذ این روش هم احتیاط کنید. فقط به این دلیل که تکنیک خاصی توسط گوگل به عنوان فریبنده و بر خلاف قوانین نامیده نشده است، تضمینی بر این نیست که در رتبه شما تاثیر منفی نخواهد گذاشت. این روش ها عمدتا شامل تکنیک Clickbait یا طعمه کلیک، محتوایی که کمی تغییر داده شده، تبادل لینک، تبلیغات پولی و بی ارزش برای کاربر، پرداخت پول برای کامنت گرفتن می شود.

سئو منفی (Negative SEO)

سئو منفی اجرای روش های سئو کلاه سیاه و یا خاکستری در وب سایت شخصی دیگر با هدف آسیب رساندن است. رقبای شما آسیب می‌بینند و باعث می‌شود که شما در نتایج جستجو بالا بیایید. این نوع سئو شامل اقداماتی همچون ایجاد لینک های غیر طبیعی و اسپم به وب سایت رقیب، سرقت مطالب آنها، ارسال نظرات منفی و هک کردن سایت و تغییر محتوای آن می شود.

انواع سئو

هدف از نگارش این مقاله، آشنایی اولیه شما با مفهوم سئو و نیز انواع سئو و تاثیرات هریک از روش های بهبود رتبه سایت بود. به طور کلی تفاوت انواع معرفی شده سئو، در زمان، هزینه، ریسک و ارزش است و بسته به هدفی که از سئو دارید، می توانید از یک یا چند روش به صورت همزمان استفاده کنید. یکی از مزیت های سرویس سئو حرفه ای پلتفرم حافظ، شناسایی و تبیین اهداف هر وبسایت و فروشگاه اینترنتی و ارائه انواع سئو متناسب با آن اهداف می باشد. پلتفرم حافظ به عنوان ارائه دهنده خدمات حرفه ای سئو سایت و فروشگاه اینترنتی، همراه شماست تا بدون داشتن دغدغه در زمینه سئو، خود را در صفحه اول گوگل و رتبه های برتر مشاهده نمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *