پلتفرم حافظ | طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات هدفمند از طریق ارسال انبوه در واتساپ

تیم تحریریه

تیم تحریریه

نوشته شده در پلتفرم حافظ

در دنیای امروز با گسترش اینترنت و پیدایش رسانه ها و شبکه های اجتماعی، مخصوصا واتساپ که پرطرفدارترین رسانه اجتماعی در دنیا است، تعداد زیادی از افراد این برنامه ها را بر روی گوشی خود نصب می کنند و روزانه از آنها برای برقراری ارتباط استفاده می کنند. با داشتن تبلیغات هدفمند در واتساپ می توان سرعت رشد را افزایش داد. بازاریابی در واتساپ به روش های مختلفی امکان پذیر است اما برخلاف تصور عموم، به دلیل محدودیت ها و قوانینی که واتساپ دارد، بازاریابی از طریق آن به سادگی ممکن نیست و نیاز به ابزار مناسب دارد. پلتفرم حافظ این تبلیغات هدفمند را برایتان آسان کرده است؛ با مطالعه این مقاله با موارد مهم آشنا خواهید شد.

مزایای بازاریابی در واتساپ برای مشاغل

روابط عمیق با مشتریان

بیش از ۵۵ درصد مردم در صورت استفاده از برنامه های پیام رسانی احساس ارتباط بیشتری با یک نام تجاری دارند. بازاریابی در واتساپ را به یک استراتژی ضد گلوله برای ایجاد روابط عمیق طولانی با مشتریان تبدیل می کند. حفظ چنین ارتباطی به نوبه خود به کسب و کار ها کمک می کند تا هزینه های خود را کاهش دهند، زیرا حفظ مشتری ۵ تا ۲۵ برابر ارزان تر از خرید است.  به عنوان مثال، می توانید پیام های خوش آمد گویی شخصی، پیشنهادات ویژه، تبریک تولد و …ارسال کنید. چنین رویکردی باعث می شود مشتریان بیشتر با یک نام تجاری درگیر شوند.

نرخ تبدیل بالاتر

انتخاب یک کانال مناسب برای تماس اولیه با مشتریان بسیار مهم است. مردم ممکن است از تماس های تلفنی ناراضی شوند در حالی که از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی این مشکل پیش نمی آید و احساس راحتی بیشتر می کنند. واتساپ به شما کمک می کند تا مشتریان خود را به سمت خرید سوق دهید. مشاغل می گویند که مشتریان ۴۰ درصد از پیام های واتساپ خود را پاسخ می دهند. بهتر از این، پیام رسانی باعث تبدیل می شود. به عنوان مثال، پیام رسانی پس از تماس اولیه با یک مشتری می تواند نرخ تبدیل را ۱۱۲.۶ درصد افزایش دهد.

فروش بیشتر

بازاریابی در واتساپ به عنوان یک چوب جادویی برای فروش شما عمل می کند. ترفند ساده افزودن شماره تلفن واتساپ به وب سایت شما ممکن است منجر به ۲۷ درصد فروش بیشتر شود. کاربرد تبلیغات در واتساپ بسیار فراوان است. به نظر می رسد این فرصت برای رسیدن به یک نام تجاری از طریق هر برنامه پیام رسانی به تنهایی باعث ایجاد اعتماد به نفس در مشتریان بالقوه می شود. در صورت فعال بودن شرکت در پیام رسان ها، حداقل ۶۶ درصد نسبت به خرید از آن احساس خوش بینی می کنند.

واتساپ جایگزین مناسبی برای بروشور یا کاتالوگ 

کسب و کار ها به جای صرف هزینه های گزاف برای تولید کاتالوگ یا بروشور می توانند در واتساپ تبلیغات انبوه انجام دهند. این کار از جهات مختلف از ساخت کاتالوگ و بروشور و تولید آن بهتر است. با ساخت یک یا چند کاتالوگ تصویری و ارسال آن به مخاطبین هدف به راحتی میتوان مشتریان بسیاری را جذب کرد و باعث افزایش فروش شد. ارسال پیام تصویری یا متنی بیشتر از کاتالوگ های کاغذی در ذهن مردم می ماند و در دسترس تر هستند.

 گروه های واتساپی مکان مناسبی برای تبلیغ نیست 

گروه های واتساپی معمولا مکان های مناسبی برای تبلیغ نیستن زیرا حجم پیام ها بسیار بالاست. شما میتوانید در گروه مورد نظرتان بجای اینکه در خود گروه پیام ارسال کنید، به تک تک اعضای گروه به صورت پی وی پیام ارسال کنید، که تاثیر خیلی بالا تری خواهد داشت. تا به الان باید متوجه این قابلیت شده باشید که میتوان با جذب خرده فروشان به فروش کالاها و خدمات خود در واتساپ، یا استفاده از برنامه حرفه ای برای مدیریت مسائل مربوط به خدمات مشتریان، پایگاه کاربران را به مرکز سود بدل کرد.

بهترین روش برای تبلیغات انبوه در واتساپ چیست ؟

بهترین روش برای تبلیغات در پیام رسانی همچون واتساپ این است که مستقیما آگهی (تبلیغات) خود را به چت خصوصی افراد بفرستید. پلتفرم حافظ  این کار را برای شما انجام میدهد. زیرا هر فرد به پیامهای چت خصوصی خود، بسیار بیشتر از پیامهای ارسال شده در گروه اهمیت میدهد. اگر می خواهید پیامی که ارسال می کنید، گیرنده پیام را تشویق کند تا به سایت یا صفحه شما سر بزند و شما را در واتساپ ریپورت نکند، باید گیرنده پیام خود را از بین مخاطبین هدف خود انتخاب کنید.

اینترنت فضای فرصت‌های برابر است. مهم‌ترین ملاک تعیین‌کننده در رقابت در جهان وب، خلاقیت و دانش می‌باشد. در این مقاله به امکان ارسال پیام انبوه در واتساپ اشاره کردیم اما این که بخواهید هر بار مراجعی بیابید که شماره موبایل مخاطبین هدفتان را از آنجا پیدا کنید، با چندین اکانت واتساپ کار کنید و با محدودیت های واتساپ دست و پنجه نرم کنید، تا یک پیام تبلیغاتی را به انبوه مخاطبان خود ارسال کنید، از حوصله و زمان شما خارج است. پلتفرم حافظ با روش های خاص خود و با امکانات حرفه ای این کار را برای شما ممکن کرده است. کارشناسان ما در این زمینه میتوانید شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید