پلتفرم حافظ | طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات واتساپ

تیم تحریریه

تیم تحریریه

نوشته شده در پلتفرم حافظ

جستجو

دسترسی سریع

ما را دنبال کنید

تبلیغات واتساپ

تبلیغات واتساپ

تبلیغات در واتساپ، نسل جدید دیجیتال مارکتینگ و جذب مشتری و افزایش فروش در فضای آنلاین و شبکه های اجتماعی است. شرکت های کوچک و بزرگ در سراسر دنیا برای ارسال انبوه تبلیغات و مدیریت بهینه تر مشتریان خود از واتساپ استفاده می کنند. شما چطور ؟ تا حالا تبلیغات در واتساپ رو امتحان کردی؟

تبلیغات در واتساپ

تبلیغات در واتساپ نسل جدیدی از تبلیغات است. که به تازکی مورد استقبال قرار گرفته است. و توانسته است نظر برترین مدیران تبلیغاتی در جهان را به خود جلب کند. اما روش های مختلفی برای تبلیغات انبوه در واتساپ وجود دارد که در ادامه به معرفی هر کدام از آن ها میپردازیم پس مثل همیشه با ما همراه باشید.

انجام تبلیغات برای یک کسب و کار، یک فرد و یک برند از اهمیت و اولویت بالایی برخوردار است. به گونه ای که می توان گفت رسیدن به موفقیت بدون معرفی و تبلیغ، غیر ممکن است! با داشتن خلاقیت و طراحی متن و بنر های تبلیغاتی جذاب به راحتی می توانید مضمون دلخواه خود را در چشم مخاطبین جای دهید و آن ها را مجاب به بازدید از ارائه تان کنید.

با تلاش بازاریابان برای یافتن راه‌های نوآورانه برای جستجو، دستیابی و تبدیل مخاطبان گسترده‌تر با کمترین هزینه، اپلیکیشن‌های پیام‌ رسان به کانالی برای بازاریاب مدرن تبدیل شده‌اند که دائماً در تلاش برای جلب و حفظ توجه مخاطبان خود هستند. واتساپ که محبوب‌ترین پلتفرم پیام‌ رسانی در جهان است، به دلیل گستردگی مخاطبان و تعداد زیاد کاربران فعال روزانه، به برنامه‌ایی پیشرو برای بازاریابان و تبلیغات تبدیل شده است که می‌تواند نرخ تبدیل را افزایش دهد.

منظور از تبلیغات گسترده در واتساپ چیست؟

زمانی که در واتساپ برای تعداد بسیار زیادی از مشتریان فعلی یا مشتریان بالقوه (کسانی که هنوز از ما خرید نکرده‌اند و یا حتی ما رو نمی‌شناسند اما کالا و خدمات ما خیلی به دردشون می‌خوره) ارسال کنیم، می‌توانیم عنوان تبلیغات گسترده را روی آن بگذاریم.

مسلما ارسال ۵ یا ۵۰ پیام در روز رو نمی‌توان جزء تبلیغات گسترده درنظر گرفت. اما مسلما ارسال ۱۰۰۰ پیام روزانه در واتساپ را می‌توان تبلیغات گسترده در نظر گرفت.

نحوه انجام تبلیغ در واتس اپ :

برای ارسال پیام تبلیغاتی انبوه در واتساپ مراحل زیر انجام می‌شود :

چرا میگیم ارسال پیام انبوه در واتس آپ انجام بدید؟

سه تا دلیل مهم داره:

دلیل اول :

واتساپ خلوت ترین محیط برای تبلیغات ، یعنی وقتی شما تبلیغ میفرستید تنها چیزی که مشتری روش تمرکز میکنه تبلیغ شماست.

دلیل دوم:

پیام های واتساپی چون با خط خودتون میره (البته امکان ارسال با خط های شرکت رو هم دارید)، مشتری همونجا میتونه باهاتون چت کنه و خیلی راحت باهاتون ارتباط داشته باشه و مشاوره بگیره.

دلیل سوم:

مقرون به صرفه بودن تبلیغات در واتساپ یعنی شما بجای هزینه های سنگین میلیونی با کمترین هزینه میتونید بهترین نوع تبلیغات رو انجام بدید.

موثرترین نحوه تبلیغات گسترده در واتساپ

یک روش موثر برای تبلیغات از طریق واتساپ می توانیم بیان کنیم، که این روش نیز با چالش های بسیاری مواجه است. رو ارسال پیام انبوه به چت خصوصی افراد موثرترین و بهترین روش برای تبلیغات در پیام رسان واتساپ به شمار می رود. در این روش می توان به صورت مستقیم پیام تبلیغاتی را به چت خصوص افراد ارسال کرد.

علت موثر بودن این روش تبلیغات انبوه در واتساپ، اهمیت بیشتر افراد به پیام های خصوصی به جای پیام گروهی است. البته باید بدانید که انجام چنین روشی برای تبلیغات می تواند با چالش ها و مشکلاتی نیز همراه باشد از جمله:

 • زمانبر و دشوار بودن تبلیغات انبوه در واتساپ

اولین مسئله ای که باید به آن توجه نمایید، تعداد زیاد افرادی است که باید در واتساپ برای آنها پیام تبلیغاتی ارسال شود. مسلما انجام این کار به صورت دستی می تواند کار دشوار و زمانبری باشد. از این رو بهتر است از نرم افزارها و ابزارهایی که به صورت خودکار اقدام به ارسال پیام انبوه در واتساپ می نمایند، استفاده کرد.

 • محدودیت ارسال پیام انبوه در روز

چالش دیگری که در ارسال پیام انبوه برای تبلیغات انبوه در واتساپ با آن مواجه خواهید شد، محدودیت تعداد پیامک هایی است که می توانید با یک خط در طول روز ارسال کنید. بسیاری از افراد روزانه می توانند اقدام به ارسال بیش از ۵۰۰ پیامک تبلیغاتی در واتساپ نمایند. اما این روش نیز خطراتی همچون مسدود شدن شماره توسط واتساپ را به همراه خواهد داشت.

بهترین روش ارسال پیام تبلیغات گسترده در واتساپ به میزان ۲۵۰ تا در طول روز است. البته در صورتی که برای افراد آشنا پیام تبلیغاتی ارسال کنید محدودیتی برای ارسال پیامک نخواهید داشت. زیرا بسته به تعداد مخاطبانی که دارید اقدام به ارسال پیام می نمایید. اما برای این که بتوانید برای افراد ناشناس پیامک تبلیغاتی ارسال کنید، کافیست از چندین خط استفاده نمایید.

مثلا می توانید با استفاده از سه خط مختلف، به بیش از ۳۰۰۰ نفر پیام تبلیغاتی ارسال کنید. از هر خط ۱۰۰ نفر. البته این مسئله را در نظر داشته باشید که انجام این کار به صورت دستی کار بسیار دشواری خواهد بود. از این رو بهتر است از ابزارهای مناسب استفاده کنید.

 • احتمال غیرفعال و مسدود شدن اکانت

یکی دیگر از چالش هایی که ارسال انبوه تبلیغات در واتساپ با خود به همراه خواهد داشت، احتمال غیر فعال شدن یا مسدود شدن اکانت واتساپ است. مسدود شدن اکانت می تواند در صورت ریپورت شدن از سوی کاربران دیگر رخ دهد و غیر فعال شدن نیز به دلیل انجام تبلیغات زیاد در واتساپ رخ خواهد داد. افراد ناشناسی که پیام تبلیغاتی شما را دریافت می کنند، می توانند شماره را مسدود را اسپم کنند.

برای کاهش خطر مسدود یا غیرفعال شدن اکانت با تبلیغات انبوه در واتساپ، میتوان از دو روش استفاده کرد. در روش اول باید اقدام به انتخاب درست مخاطبین خود نمایید که افراد پس از دریافت پیامک تبلیغاتی نه تنها اقدام به مسدود کردن نکنند، بلکه از پیام استقبال کنند. در روش دوم نیز باید متن پیام را با روانشناسی مناسب نگارش نمایید که صمیمانه و مودبانه باشد.

 • ارسال پیام در واتس اپ بدون ذخیره کردن شماره

ضعیف ترین روش های تبلیغات واتساپی

 • ارسال آگهی تبلیغاتی از طریق همه پخشی یا برودکست

این روش تبلیغاتی به هیچ عنوان یک روش مطلوب برای جذب افراد جدید برای بازاریابی به شمار نمی رود. زیرا تنها می توان به ۲۵۶ نفر از مخاطبانی که خود انتخاب نموده اید و شماره آنها را دارید پیامک تبلیغاتی ارسال کنید. از سوی دیگر مخاطبان شما این پیام را به صورت خصوص دریافت می کنند و ممکن است اقدام به مسدود کردن شما نمایند.

 • ارسال پیامک تبلیغاتی در گروه

روش ضعیف دیگری که می توان با استفاده از آن اقدام به تبلیغات انبوه در واتساپ نمود، ارسال پیامک به گروه است. این روش مشکلاتی را با خود به همراه دارد که مهمترین آن اخراج از گروه برای ارسال پیام تبلیغاتی بدون هماهنگی با ادمین گروه است. از سوی دیگر افرادی که در گروه ها اقدام به ارسال پیام تبلیغاتی می نمایند، ممکن است در انبوه پیام های گروه این پیام تبلیغاتی گم شده و یا مورد توجه قرار نگیرد.

ویژگی و مزایای تبلیغات گسترده در واتساپ

 • ثبت سفارش تبلیغات به صورت تلفنی و آنلاین
 • هزینه تبلیغات در واتساپ به میزان محدود
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته و آنلاین پیام رسان واتساپ
 • قابلیت ارسال متن، عکس، لینک سایت، کانال تلگرام، پیج اینستاگرام و موارد دیگر
 • خرید نرم افزار، خط مجازی و مواد دیگر بدون دغدغه
 • قابلیت ارسال پیام بسته به شهر، استان، کد پستی، پیش شماره و اصناف
 • ارسال سریع پیامک تبلیغاتی
 • امکان دریافت گزارشات ارسالی
 • امکان ارسال پیام در تعداد بالا و بدون محدودیت

با این تفاسیر باید بگوییم نه تنها هزینه تبلیغات در واتساپ بسیار کم است، بلکه این شبکه پیام رسان از قابلیت ها و ویژگی های بسیار مناسبی نیز برخوردار است. که می توان با استفاده از این پیام رسان به راحتی بیشتر تبلیغات کسب و کار را با اطمینان انجام داد و به رونق کسب و کار خود کمک کرد.

نتیجه گیری:

برای توسعه کسب و کارتان بی برو و برگرد به تبلیغات نیاز دارید. اینکه این تبلیغات در محیطی امن و با کیفیت انجام شود مهم است؛ اینکه هزینه ای که صرف این کار می کنید بی فایده نباشد و تاثیر بر روند فروش یا جذب مخاطب شما داشته باشد هم مهم است.

واتساپ دارای کاربران بسیار زیادی در سراسر جهان است. این اپلیکیشن، فرصتی عالی برای کسب‌ و کارهایی است که به دنبال اجرای کمپین‌های تبلیغاتی هستند تا بتوانند مخاطبان جهانی را جذب کنند. واتساپ یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها برای تبلیغات کسب‌وکارها محسوب می‌شود، به شرطی که از آن درست استفاده کنید.

راه های مختلف تبلیغات انبوه از طریق واتساپ، این امکان را به شما می دهد که بدون نیاز به داشتن تخصصی آنچنانی و به تنهایی، برند یا مضمون مد نظر خود را به سمع و نظر دیگران برسانید؛ تمام لوازمی که برای این کار احتیاج دارید یک تلفن همراه هوشمند به علاوه نرم افزار ارسال پیام انبوه در واتساپ می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید