پلتفرم حافظ | طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

تکنیک های سئو خارجی برای افزایش رتبه سایت

تیم تحریریه

تیم تحریریه

نوشته شده در پلتفرم حافظ

تکنیک های سئو خارجی

سئو سایت از دو قسمت سئو داخلی (onpage seo) و سئوی خارجی (offpage seo) تشکیل می‌شود. سئو خارجی به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که در آن شما می‌توانید با استفاده از سایت‌های دیگر رتبه سایت خود را در موتور جستجوگر گوگل بهبود بخشید. در این مقاله از پلتفرم حافظ با تکنیک های سئو خارجی سایت آشنا خواهیم شد.

تکنیک های سئو خارج از سایت :

داشتن استراتژی لینک‌دهی داخلی در استراتژی سئو خارجی سایت : آیا می‌خواهید بک‌ لینک‌های بیشتری بگیرید برای این منظور اول باید لینک‌های داخلی خود را بهبود بخشید . یک استراتژی لینک‌ سازی داخلی قوی سایت شما را برای لینک ‌های خارجی آماده می‌کند . اساسا این کار تاثیری مانند قیف دارد . اگر کسی از طریق لینک برگشتی یا بک ‌لینک به سایت شما بپیوندد شما باید مطمئن شوید که صفحه سایت شما بهینه شده است تا او را به صفحات دیگر سایت هدایت کند . استراتژی سئو خارج از سایت شما باید شامل یک استراتژی لینک ‌دهی قوی داخلی باشد .

داشتن یک استراتژی بک ‌لینک قوی :

شما باید برای داشتن یک سئو خارج از سایت قوی استراتژی بک‌لینک قوی داشته باشید و لینک‌های برگشتی قوی و باکیفیتی را برای سایت خود دریافت کنید .

ایجاد محتوای ماندگار و با کیفیت بالا :

من می ‌دانم که این راهنمایی و توصیه قبلا به شما داده شده است تا آن را به طور کلی در سئو داخلی سایت خود به کار گیرید . اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که اگر می ‌خواهید به سایت شما لینک دهند باید دلیلی برای این کار به آن‌ها بدهید.  تولید محتوای باکیفیت بهترین دلیل برای این موضوع است .

معرفی خود به عنوان یک رهبر تفکر :

اگر شما برای اولین بار تخصصی را ایجاد کنید ، ارتباط باکیفیت‌ تر و قوی‌ تری را با مخاطبان خود خواهید داشت . هرچه شما تخصص بیشتری را ارائه می‌ دهید محتوای شما ارزشمند تر خواهد بود . در نهایت این امر باعث می‌شود که افراد بیشتری آن را به اشتراک بگذارند و به آن لینک دهند . برای ایجاد رهبری تفکر، باید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما معتبر و مرتبط است .

نقل قول‌ها ، مصاحبه‌ها و غیره :

اگر می‌خواهید نام خود را در میان مخاطبان یک نام شناخته شده کنید ، افراد را به انجام مصاحبه و خواندن نقل‌ قول تشویق کنید . این کار نه تنها به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را تخصصی سازید ، بلکه باعث افزایش اعتبار نام خود و ایجاد مخاطبان جدید می‌ شود و احتمال اینکه مخاطب به سایت شما لینک دهد بیشتر است . این موضوع به طور معکوس نیز کار می‌کند . به عنوان مثال اگر شما به جمع‌ آوری نظر متخصصان و نقل ‌قول از کارشناسان صنایع خود نیاز دارید می‌توانید با آن‌ها تماس بگیرید و فرصتی را برای مبادله لینک با سایت آن‌ ها از آن‌ها بخواهید .

حضور در رسانه‌های اجتماعی قوی به منظور بهبود سئو خارجی سایت

گوگل گفته است هیچ رسانه اجتماعی در بالا رفتن رتبه سایت و سئو داخلی سایت تاثیر مستقیم ندارد. اما مطمئنا به طور غیرمستقیم می‌تواند به سئو خارج از سایت کمک کند. برای این منظور می‌توانید یک قطعه محتوای بزرگ بنویسید و آن را در فیس‌بوک، توییتر، لینکدین و سایر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این کار می‌تواند برای شما لینک‌های زیادی را داشته باشد و همانطور که می‌دانید لینک‌ها یک عامل مستقیم رتبه‌بندی هستند. در استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی تعداد لینک‌ها و همچنین اشتراک‌گذاری آن‌ها باعث افزایش رتبه سایت می‌شود.

برای بدست آوردن مزایای غیرمستقیم شبکه‌های اجتماعی به یک استراتژی جامع، حضور فعال و برنامه محتوایی قوی نیاز دارید.

ارتباط با اینفلوئنسرها برای سئوی خارجی سایت اینفلوئنسر کیست؟

کسی که معمولا در شبکه‌های اجتماعی دنبال‌کننده زیادی دارد پست‌های او در معرض دید صدها و حتی هزاران نفر قرار می‌گیرد و توسط مخاطبان زیادی به اشتراک گذاشته می‌شود و لایک و کامنت دریافت می‌کند.

شما می‌توانید با استفاده از بازاریابی تاثیرگذار یا اینفلوئنسر مارکتینگ مخاطبان زیادی را جذب کنید. این نوع بازاریابی یک بازاریابی انعطاف‌پذیر است وبه شما در شناساندن نام تجاری خود به مخاطبان جدید کمک می‌کند.

تصور کنید اگر یک نفر که شما به او اعتماد و اطمینان دارید یک برند جدید را به شما توصیه کند، احتمال بیشتری دارد که به توصیه او گوش دهید و از آن برند استفاده کنید.

این هسته‌ اینفلوئنسر مارکتینگ است و معمولا شامل فرآیند ۳ مرحله‌ای می‌شود که عبارتند از:

  • شناخت اینفلوئنسر
  • دستیابی به اینفلوئنسر
  • قانع کردن آن‌ها برای حضور در یک یا چند بخش از محتوای شما و اشتراک‌گذاری آن

نظر و تعامل در وبلاگ‌ها و انجمن‌ها از تکنیک های سئو خارجی

این روش به رهبری تفکر مرتبط است. درست است که ایجاد نظر و کامنت گذاشتن در وبلاگ‌ها به طور خودکار برای شما لینک‌دهی به همراه ندارد اما باعث می‌شود که نام تجاری شما در انجمن‌ها و وبلاگ‌های مهم به رسمیت شناخته شود.

بنابراین سعی کنید وبلاگ‌های محبوب در صنعت خود را شناسایی کنید و نظرات خود را در آنجا قرار دهید. قرار دادن کامنت در انجمن‌ها و وبلاگ‌های محبوب ممکن است باعث شناخته شدن شما توسط وبلاگ‌نویس و همچنین تاثیر گذاشتن برروی خوانندگان وبلاگ شود. مشارکت در گفتگوهای یک صنعت به شما کمک می‌کند تا با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید و در آینده احتمال لینک‌دهی آن‌ها به سایت خود را داشته باشید.

تکنیک های سئو خارجی

ایجاد یک کمپین تبلیغاتی برای سئو خارجی سایت

اگر شما یک قطعه محتوایی جالب را ایجاد کرده‌اید بسیار عالی است اما کار شما تمام نشده است.

اطمینان حاصل کنید که با ایجاد یک کمپین دیجیتال مارکتینگ به افراد مناسب دست پیدا می‌کنید. اگر در مکالمات مربوط به صنعت خود در شبکه‌های اجتماعی شرکت کردید باید از وجود بعضی اینفلوئنسرهای اصلی آگاه باشید و مهمتر از همه آن‌ها نیز باید از حضور شما آگاه باشند. با یک تحقیق کوچک می‌توانید بسیاری از وبلاگ‌نویسان و رهبران تفکر در صنعت خود را پیدا کنید. زمانیکه یک قطعه را در یک وبلاگ معتبر پیدا می‌کنید آن وبلاگ را مورد توجه قرار دهید و برای آن‌ها ایمیل ارسال کنید یا پیام بفرستید تا ببینید که آیا علاقمند به اشتراک‌گذاری پست شما هستند یا خیر. به یاد داشته باشید که همیشه یک ایمیل اولیه ممکن است نادیده گرفته شود و به همان جا ختم شود بنابراین همیشه ایمیل‌های پیگیری را آماده کنید.

تماس با افراد درست از تکنیک های سئو خارجی

برای پیگیری مواردی که در مورد قبلی گفته شد، شما باید افراد مناسب را پیدا کنید و با آن‌ها تماس بگیرید.

برای این کار نیاز به تحقیقات اولیه دارید. شما باید اطمینان حاصل کنید که اینفلوئنسری که پیدا می‌کنید بیش از یک کاربر معمولی با چند دنبال‌کننده است. دقت کنید که این اینفلوئنسرها چه کسانی هستند و دنبال‌کنندگانشان چقدر به آن‌ها مشتاق هستند. اینکه کسی در همان صنعتی که شما می‌خواهید فعالیت می‌کند، لزوما به این معنا نیست که مخاطبان هدف او نیز همان‌هایی هستند که شما انتظار دارید. بنابراین برای شناسایی این افراد و شناخت عوامل تاثیرگذار وقت بگذارید. هنگامی که این شخص مناسب را یافتید حالا وقت آن رسیده که با او تماس بگیرید.

برای ارتباط با این افراد تنها به ایمیل دادن اکتفا نکنید، به وب‌سایت آن‌ها بروید و اطلاعات موجود برای شناسایی فردی که قرار است به شما کمک کند تا به سایت شما لینک دهد را در صفحه او بیابید.

استفاده از وبلاگ مهمان برای بهبود سئو خارجی سایت

وبلاگ‌نویسی مهمان یکی از موثرترین راه‌ها برای ایجاد لینک است. برای شروع این کار باید چند مرحله را دنبال کنید که عبارتند از:

  • تفکر خود را شناسایی کنید.
  • وبلاگ خود را با پست‌های باکیفیت و مرتبط با صنعت خود پر کنید.
  • وبلاگ‌نویسان برتر در صنعت خود و نشریاتی را که آن‌ها به عنوان وبلاگ مهمان در آن مطلب می‌گذارند را شناسایی کنید.
  • برای تبادل لینک با وبلاگ‌های مرتبط ارتباط برقرار کنید.

این‌ها مواردی بود که شما باید برای وبلاگ مهمان آن‌ها را در نظر بگیرید. هنگامی که چند عدد از این وبلاگ‌ها و وبلاگ‌نویسان را یافتید سپس با آن‌ها برای تبادل مطلب، تبادل لینک و وبلاگ مهمان صحبت کنید.

فراموش نکنید که کیفیت پست‌ها در این مرحله بسیار اهمیت دارد. برای ایجاد یک پست مهمان با کیفیت وقت بگذارید.

استفاده از ویدیوها از تکنیک های سئو خارجی

بر هیچکس پوشیده نیست که ویدیوها جدیدترین محتوای تولید شده این روزها هستند. یوتیوب به تنهایی بیش از ۳۰ میلیون بازدیدکننده در روز دریافت می‌کند.

شناسایی کنید که چه ویدیویی برای کار شما مناسب‌تر است.

به سادگی می‌توانید با تولید محتوای ویدیویی و قرار دادن لینک‌ها در کانال شروع کنید. فیلم‌های شما نیز باید مانند دیگر محتوای شما بهینه شود. برای این کار باید کلمات کلیدی را وارد کنید و مطمئن شوید که فیلم‌های شما با کیفیت بالا هستند. صفحه خود را با فیلم‌های مرتبط و لینک‌های محتوایی عمیق بسازید و منتظر باشید تا لینک‌های برگشتی زیادی دریافت کنید.

نمایش اسلاید یک راه ارزشمند برای بهبود سئو خارجی سایت

نمایش اسلاید اغلب نادیده گرفته می‌شود اما می‌تواند یک ارزش افزوده برای برنامه‌های سئو خارج از سایت شما باشد.

دلیل آن این است که گوگل واقعا نمایش اسلاید را دوست دارد. پس مطمئن شوید که حساب کاربری شما با کلمات کلیدی و لینک‌های داخلی و همچنین دیگر حساب‌های شبکه های اجتماعی بهینه‌سازی شده است.

مانیتور کردن تابع برای شناسایی محتوای مشابه

پست‌های تابع به دلایلی بسیار مفید هستند، مهمترین این دلایل این است که شما را در جریان رویدادهای صنعت خود به روز نگه می‌دارد. اما فراتر از آن این یک راه عالی برای نظارت بر اخبار مربوط به صنعت شما و ایجاد پست مناسب است. با این کار شما می‌توانید به مخاطبان بیشتر و جدیدتری دست یابید.

مانیتور کردن بک‌لینک‌های سایت خود برای بهبود سئو خارجی سایت

برای اینکه بتوانید یک سئوی خارجی سایت قوی داشته باشید باید پیگیری کنید که در طی یک دوره زمانی چند بک‌لینک و هرکدام چند بار دریافت کرده‌اید. ابزارهای بسیار زیادی وجود دارند که به شما کمک می‌کند این پیگیری را انجام دهید. استفاده از این ابزارها شما را قادر می‌سازد تا بر تمام بک‌لینک‌های خود نظارت داشته باشید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا کیفیت لینک‌ها را کنترل کنید و مطمئن شوید این لینک‌ها همان‌هایی هستند که مد نظر شما بود و در غیر این صورت اصلاحات را درمورد آن‌ها انجام دهید.

ساخت روابط قبل از لینک‌دهی

اینجا جایی است که مشارکت در گروه‌ها، اظهار نظرها و کامنت گذاشتن، کمپین‌های تبلیغاتی و غیره واقعا در کنار هم قرار می‌گیرند. چرا که درست مانند دنیای واقعی ارتباط برقرار کردن واقعا باعث پیوند شما با سایرین و گرفتن لینک‌های بیشتر و همچنین بر سر زبان‌ها افتادن است که شما به آن نیاز دارید.

سعی کنید به خرید لینک یا هر شیوه سئو کلاه سیاه دیگر متکی نباشید و در عوض برای برقراری ارتباط آنلاین و بدست آوردن شناخت از دیگر سایت‌ها تلاش کنید. با این کار خیلی ساده‌تر و بیشتر می‌توانید لینک‌های برگشتی را برای سایت خود دریافت کنید.

دسترسی به رسانه‌ها برای بهبود سئو خارجی سایت

دسترسی به خبرنگاران و توصیه‌های آن‌ها یکی دیگر از راه‌هایی است که به شما در بهبود سئو خارج از سایت کمک می‌کند.

برخی سایت‌ها به طور خاص برای این منظور ساخته شده‌اند. شما می‌توانید از طریق این سایت‌ها به روزنامه نگاران موضوع خاصی را ارسال کنید و از آن‌ها در رابطه با آن موضوع درخواست کمک کنید. اگر کار آن‌ها با تخصص شما مرتبط باشد می‌توانید از آن‌ها برای لینک‌دهی به سایت خود درخواست کنید.

تکنیک های سئو خارجی

تمرکز برروی محتوای منحصر به فرد از تکنیک های سئو خارجی

محتوای جذاب همیشه محتوایی است که غیرمنتظره باشد. بنابراین نگران نباشید که چند قطعه طنز در محتوای سایت خود ایجاد کنید. محتوایی که باعث ایجاد احساسات در مخاطبان شود به احتمال زیاد از طریق آن‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود.

ایجاد تصاویر از تکنیک های سئو خارجی

اگر شما توانایی ایجاد تصویر با کیفیت بالا را دارید (به خصوص اینفوگرافیک)، حتما باید این کار را برای بهبود سئو خارج از سایت خود انجام دهید. نه تنها به این دلیل که تصاویر به سرعت قابل انتقال هستند، بلکه به این دلیل که ۷۴ درصد از بازاریابان شبکه‌های اجتماعی از این روش استفاده می‌کنند که این رقم از وبلاگ‌ها که ۶۸ درصد است و ویدیوها که ۶۰ درصد است بیشتر می‌باشد که منجر به موفقیت سایت شما و لینک‌دهی بیشتر خواهد شد.

سعی کنید تصاویر خود را بهینه‌سازی کنید. به این ترتیب زمانکه شخصی تصویر شما را به اشتراک می‌گذارد لینک شما نیز در صفحه‌ای که تصویر در آن درج شده قرار خواهد گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید